© 2023 by James Consulting. Proudly created with Wix.com

Hüma

Hüma je společnost, která vyrábí 100% přírodní, chuťově velmi dobré energetické gely. Hüma byla založena v lednu 2012 Ianem McCollumem a Kevinem Sherbournem, dvěmi čerstvými absolventy, kteří byli unaveni chutí běžných energetických gelů. První Hüma gely byly oficiálně představeny v listopadu 2012 a od té doby se staly nejprodávanějšími přírodními gely v USA!

Proč Huma

Stejně jako všechny gely užívané při vytrvalostních sportech, je Hüma nástrojem pro doplnění cukru v krvi. Pokud cvičíte déle než 45 minut, vystavujete se riziku hypoglykemického šoku, což v podstatě znamená, že vaše tělo vyčerpá své zásoby glykogenu. Hüma gely poskytují alternativní zdroj paliva, takže vám cukr v krvi vydrží déle.

Historie

Myšlenka pro vznik Hüma gelů se zrodila v píscích Iráku. V létě 2009 byl americký voják, poručík McCollum, pověřen vedením vyčerpávajících misí napříč celým Irákem. V té době četl knihu o Tarahumarech, kmenu mexických indiánů, kteří pravidelně soutěžili v běhu na neuvěřitelných 100 a více mil, jako součást svých kulturních tradic. Pro doplnění energie při těchto ultramaratonech používali speciální směs z chia semínek. Napadlo ho, že pokud to funguje pro Indiány v Mexiku, mohlo by to fungovat i pro vojáky v Iráku.

A opravdu to fungovalo. Ve skutečnosti to bylo úžasné, kolik energie tato směs jeho tělu dodala. Tento objev nakonec vedl ke zrození Hüma gelů. Dnes Hüma spojuje tradici kmene Tarahumarů, moderní výzkum sportovní výživy, zdravé přírodní stravování a skvělou chuť.